Trpíte astmatem? Přinášíme 5 potravin pro přírodní úlevu

Přidal: Počet shlédnutí: 1491

Chronické astma se nejčastěji objevuje u dětí, ale trápí značnou část populace. Jen v Americe tím trpí až 25 milionů lidí. Konvenční léčba astma může mít nepříjemné vedlejší účinky, proto se podívejte, jak můžete zmírnit astma přírodním způsobem.

Trpíte astmatem? Přinášíme 5 potravin pro přírodní úlevu

Podle Asthma And Allergy Foundation of America je astma spojené se čtvrtinou všech pohotovostí v Americe, jedná se o 1,75 milionů návštěv. Navíc je třeba zmínit více než 10 milionů pacientů, kteří kvůli astmatu navštívili lékaře a zhruba půl milionů hospitalizací ročně.

Odhaduje se, že 300 milionů lidí po celém světě trpí astmatem a okolo 250 000 lidí na něj ročně umírá. Očekává se, že v roce 2025 se rozroste počet lidí s tímto onemocněním o dalších 100 milionů a více.

Obvyklými symptomy jsou potíže s dýcháním (slabé nádechy atd.) a sípání. Předepsané medikace stojí ekonomiku miliony a navíc se mohou podepsat na zdraví kvůli řadě vedlejších efektů. Čerstvé organické ovoce a zelenina jsou ve všech případech prospěšné pro naše tělo a jeho správné fungování. Ne všechny druhy se však hodí na astma, ale některé ano:


1. Banán

Výzkumy ukazují, že děti, které jedly banány každý den, měly až o 34% nižší riziko objevu astmatických symptomů, jako je sípání. Banány jsou jedny z nejlepších zdrojů pyridoxinu, běžně známého jako vitamín B6. Pyridoxin vytváří látky, které uklidňují tkáně průdušek. Dětem navíc banány chutnají a tak se mohou přidávat do vloček a jiných jídel... nebo prostě samotné.


2. Avokádo

Avokádo obsahuje Glutathion, o němž se ví, že chrání buňky před volnými radikály. Také umí detoxikovat tělo od škodlivin, které dýchací potíže spouští. Avokádo je také bohatým zdrojem vitamínu E. Mohou mimo jiné pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi, zlepšit kardiovaskulární zdraví a chránit oči.


3. Česnek

Česnek je jeden další z řady superfoods pro svou širokou škálu zdravotních výhod, včetně zdravého krevního oběhu, ochraně proti rakovině a snižování hladiny cukru v krvi. Pro astmatiky je dobrý pro svůj vysoký obsah vitamínu C a mocné antioxidační účinky. Vitamín C neutralizuje volné radikály, nestabilní molekuly, jež způsobují kontrakci hladké svaloviny u pacientů s astmatem.

Čerstvý česnek snižuje množství histaminu, produkovaném v těle, čímž zmírňuje alergické reakce při astma, které běžně spouští záněty.

Česnek může také zlepšit schopnost těla vytvářet prostacykliny, jež udržují plíce dobře průchodné.


4. Slunečnicová semínka

Pacienti s astmatem mohou z denní konzumace slunečnicových semínek hodně vydělat. Jsou plné živin včetně draslíku, hořčíku a vitamínu E. Navíc dvě hrsti obsahují třetinu doporučeného denního množství selenu, což je minerál spojený s celou škálou zdravotních výhod, ovšem pomáhá bojovat s astmatem tím, že zmírňuje několik symptomů.


5. Petržel

Petržel uvolňuje hlen a pomáhá se dýchacím cestám zbavit se ho. Jezením petržele si můžete odlehčit od sevřených svalů v hrudníků a umírnit podráždění v krku, způsobené kašláním či tvorbou hlenu.

Do těla jej můžete dostat jakkoliv - je chutný jak ve všech možných provedením a lze jej použít i do bylinného čaje.

Tato stránka používá cookies. Vice info